1) نمای کلی از آموزش عالی در سوئیس:

https://www.swissuniversities.ch/en/higher-education-area/recognised-swiss-higher-education-institutions/

 

2) خانه های پیشرو برای هماهنگی در همکاری علمی بین سوئیس و ایران:

http://iscoweb.iut.ac.ir/en/content/iut-swiss-desk

https://www.zhaw.ch/en/research/leading-house-south-asia-and-iran/

 

3) منابع مالی:

https://www.sbfi.admin.ch/sbfi/en/home/bildung/scholarships-and-grants/swiss-government-excellence-scholarships-for-foreign-scholars-an.html

http://www.snf.ch/en/theSNSF/profile/Pages/default.aspx

 

4) مدارس:

TASIS: مدرسه آمریکایی در سوئیس (TASIS) یک مدرسه تخصصی خصوصی و مدرسه روزانه برای دانش آموزان ابتدایی، متوسطه و دبیرستان است. TASIS در Montagnola واقع در روستای جنوب Lugano در کانتی تیسینو حدود 700 دانش آموز از سراسر جهان را شامل می شود، از جمله 270 دانشجوی دبیرستان و مدرسه متوسطه. TASIS قدیمی ترین مدرسه شبانه روزی کالج آمریکایی در اروپا است.

https://switzerland.tasis.com

 

AIGLON: کالج Aiglon یک مدرسه خصوصی در سوئیس است که بر اساس  مدرسه شبانه روزی بریتانیا طراحی شده است. این یک مدرسه مستقل و غیر انتفاعی در آلپ سوئیس است. مدرسه  Aiglon برای پسرها و دختران در سنین 5 تا 8 و  برای دانش آموزان سالهای 9 تا 13 سال میباشد.

https://www.aiglon.ch

 

LE ROSEY: مدرسه شبانه روزی در Rolle، سوئیس است که توسط Paul-Émile Carnal در سال 1880 در شهر Rolle در کانتون وود تاسیس شد. این یکی از قدیمی ترین مدارس شبانه روزی در سوئیس است. Le Rosey گرانترین مدرسه شبانه روزی جهان است. این مدرسه همچنین دارای یک محوطه دانشگاهی در روستای اسکله گشتاد در کانتون برن است که جایی است که دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان در طول ماههای ژانویه تا مارچ به آنها سفر می کنند.

https://www.rosey.ch

 

COLLEGE DU LEMAN: کالج دو لمن (CdL) یک مدرسه بین المللی خصوصی  در Versoix، کانتون ژنو، سوئیس است. این مدرسه به عنوان "یکی از منحصر به فرد ترین مدارس شبانه روزی" نامیده شده است و تقریبا 1900 دانشجو با بیش از 100 ملیت را دارا میباشد و توسط شورای مدرسه بین المللی اروپا و NEASC (انجمن بین المللی مدارس و کالج های نیوانگلند ) اداره میشود. این مدرسه در سال 1960 توسط M. Francis Clivaz تأسیس شد.

https://www.nordangliaeducation.com/en/our-schools/switzerland/cdl

 

LEYSIN AMERICAN SCHOOLS IN SWITZERLAND: مدرسه آمریکایی لیزین (که به عنوان LAS شناخته می شود) در سال 1960 توسط فرد و سیریداد اوت تأسیس شد.  LAS در فاصله دو ساعتی در شرق ژنو واقع شده است. این مدرسه بین المللی دارای دانشجویان از شصت کشور است. تقریبا 12٪ از دانشجویان آمریکایی هستند. LAS در 72 دانشکده تمام وقت کار می کند، که تقریبا همه آنها در محوطه دانشگاه قرار دارند.

https://www.las.ch

 

MONTANA: مؤسسه مونتانا یک مدرسه شبانه روزی  بین المللی وروزانه واقع در Zugerberg در سوییس است. این مدرسه در سال1926 افتتاح شد و اکنون 300 دانش آموز دارد. دانش آموزان از حدود 40 ملیت میباشند که از سن 6 سالگی تا دوره فارغ التحصیلی خود را در این مدرسه سپری میکنند.

http://www.montana-zug.ch/en/home

 

BEAU SOLEIL: موسسه Collège Alpin International که در سال 1910 تاسیس شده است، یکی از قدیمی ترین مدارس خصوصی سوئد در سوئیس است. این کالج تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بیش از 60 ملیت مختلف در سن 11-18 سالگی را فراهم می کند.

http://www.beausoleil.ch/en

 

LYCEUM ALPINUM ZUOZ:  مدرسه ای شبانه روزی بین المللی در Zuoz، در نزدیکی St.Moritz در سوئیس است که در قسمت بالای روستای آلپ در منطقه Surmulins واقع شده است. این مدرسه در سال 1904 توسط پنج انگدینرن به عنوان "موسسه انگیادینا" تاسیس شد و در ابتدا 22 دانش آموز داشتند که توسط دو معلم و یک مددکار نگهداری می شد. امروزه حدود 220 نفر از سراسر دنیا از جمله ایتالیا، روسیه، آلمان و ایالات متحده در این مدرسه شبانه روزی حضور دارند.

http://www.lyceum-alpinum.ch/en

 

GLION: موسسه آموزش عالی گلیون مدرسه مدیریت مهمان نوازی( هتلداری) است. این دانشگاه در سال 1962 تاسیس شده است و دارای سه محوطه دانشگاهی است - دو دانشگاه در سوئیس (Glion و Bulle) و یکی در لندن، انگلستان.  ارائه دهنده مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در مدیریت مهمان نوازی، و همچنین برنامه های تابستانی و دوره های فشرده زبان انگلیسی است.

https://www.glion.edu

 

LES ROCHES:  یک مدرسه هتلداری است که در سال 1979 تأسیس شد. حدود 1118 دانش آموز از 68 کشور مختلف در دوره های معین و حدود 150 دانشجوی دیگر در سطح کارآموزی از سراسر جهان  در این مدرسه شرکت می کنند. École des Roches، یک مدرسه شبانه روزی بین المللی برای جوانان، در سال 1954 توسط Messrs Clivaz تأسیس شد. اولین مدرسه مهمان نوازی در سوئیس بود که تمامی دوره ها را به زبان انگلیسی ارائه می داد. این مدرسه ارتباطات نزدیکی با صنعت هتل و صنعت گردشگری دارد که از طریق یک هیئت مشاوران از چهار زنجیره هتل های بزرگ حمایت می شود.

https://www.lesroches.edu

 

CHAMPITTET:  یک مدرسه سوئیسی در کانتون د وو در سوییس است که توسط Nord Anglia Education تاسیس شده است، یک گروه  متشکل از 42 مدرسه در سراسر جهان است. این مدرسه تحصیلات دانشگاهی برای دانش آموزان 3-19 ساله ارائه می دهد و دارای دو کمپ دانشگاهی است: یکی از اصلی ترین آنها در نزدیکی لوزان  و دیگری در نیون واقع شده است.  نیون خدمات آموزشی مهد کودک و آموزش ابتدایی را ارائه می دهد  در حالیکه دانشگاه  در نزدیکی لوزان خدمات مهد کودک، ابتدایی و متوسطه را ارائه می دهد.  مدرسه دارای ظرفیت 950 دانش آموز است.

https://www.nordangliaeducation.com/fr/our-schools/champittet/nyon

 

ROSENBEREG: ک مدرسه خصوصی بین المللی است که در سنت گالن سوئیس واقع شده است، یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین مدارس خصوصی کشور است. دارای حدود 260 دانش آموز  از 40 کشور دنیا است،تمرکز و توجه به برنامه ریزی تحصیلی و حرفه ای دارد. اکثر دانش آموزان دارای پس زمینه خانوادگی کارآفرینانه هستند و آماده هستند که نقش اصلی را در کسب و کار و مبانی خانواده خود بر عهده بگیرند.

http://www.instrosenberg.ch

 

5) دیگر وبسایت ها:

https://www.swissinfo.ch/eng/switzerland-how-to/education

Error
Success